HP 15s-fq5005ci (6D7H4EA)
Core i7 1255U ( Threads 12 , 4.7 GHz )/15.6 in/1920x1080 FullHD /8 GB/512 GB/Intel Iris Xe Graphics
277 000 ֏
304 000 ֏
Price 299 160 ֏
Monthly 11 302 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Processor | Core i7 1255U ( հոսքեր՝ 12 , 4.7 ԳԳց ) |
|---|---|
| Screen | 15.6 in |
| Screen resolution | 1920x1080 FullHD |
| RAM | 8 GB |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | Intel Iris Xe Graphics |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX MicroSD Type-C USB 2.0 USB 3.0 HDMI |
| Camera | 720HD |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | DTS Sound |
| Operating system | Dos |
| Warranty | 12 month |