ThinkPad E14 Gen 7 (21SX004UFW)
Core Ultra 5 225U (Threads 14 , 4․8 GHz)/14 in/1920x1200 FHD+ /16 DDR5 GB/512 G/Intel Graphics
449 000 ֏
470 000 ֏
Price 484 920 ֏
Monthly 18 319 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Black |
|---|---|
| Processor | Core Ultra 5 225U (Հոսքեր՝ 14 , 4․8 ԳԳց) |
| Screen | 14 in |
| Screen resolution | 1920x1200 FHD+ |
| RAM | 16 DDR5 GB |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | Intel Graphics |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX Type-C USB 3.0 LAN HDMI |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Operating system | Dos |
| Warranty | 12 month |