Dell 15 DC15250 (Core 3/8/512)
Core 3 100U ( հոսքեր՝ 8 , 4.7 ԳԳց )/15.6 in/1920x1080 FullHD /8 GB/512 GB/Intel Graphics
195 000 ֏
213 000 ֏
Price 210 600 ֏
Monthly 7 956 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Black |
|---|---|
| Processor | Core 3 100U ( հոսքեր՝ 8 , 4.7 ԳԳց ) |
| Screen | 15.6 in |
| Screen resolution | 1920x1080 FullHD |
| RAM | 8 GB |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | Intel Graphics |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX Type-C USB 3.0 USB 2.0 HDMI |
| Camera | 720HD |
| Backlit keyboard | No |
| Audio system | Dell Audio |
| Operating system | Dos |
| Warranty | 12 month |