MacBook Pro 14.2" M5 MDE44 (2025) Silver
Apple M5 Chip 10 Core/14.2 in/3024×1964 /16 DDR5 GB/512 GB/Apple M5 Graphics 10 cores
739 000 ֏
Price 798 120 ֏
Monthly 30 151 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Silver |
|---|---|
| Processor | Apple M5 Chip 10 Core |
| Screen | 14.2 in |
| Screen resolution | 3024×1964 |
| RAM | 16 DDR5 GB |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | Apple M5 Graphics 10 cores |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX HDMI MicroSD Type-Cx2 |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Athmos |
| Operating system | MacOS |
| Warranty | 12 month |