Lenovo ThinkPad X9-14 Gen 13 Aura Edition (21QA0036US) OLED
Core Ultra 7 268V ( Հոսքեր՝ 8 , 5.0 ԳԳց )/14 In/2880x1800 2.8K OLED /32 GB DDR5/1 TB/Intel Graphics
929 000 ֏
1 020 000 ֏
Price 1 003 320 ֏
Monthly 37 903 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Grey |
|---|---|
| Processor | Core Ultra 7 268V ( Հոսքեր՝ 8 , 5.0 ԳԳց ) |
| Screen | 14 in |
| Screen resolution | 2880x1800 2.8K OLED |
| RAM | 32 GB DDR5 |
| SSD storage | 1 TB |
| Graphics card | Intel Graphics |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX HDMI LAN Type-Cx2 USB 3.0 |
| Camera | 5MP |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Athmos |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Warranty | 12 month |