Lenovo ThinkPad E16 Gen 2 (21M5S0JG00)
Ryzen 7 7735HS ( Հոսքեր՝ 16 , 4.75 ԳԳց )/16 in/1920x1200 FHD+ /16 DDR5 GB/512 GB/Radeon Integrated
370 000 ֏
405 000 ֏
Price 399 600 ֏
Monthly 15 096 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Black |
|---|---|
| Processor | Ryzen 7 7735HS ( Հոսքեր՝ 16 , 4.75 ԳԳց ) |
| Screen | 16 in |
| Screen resolution | 1920x1200 FHD+ |
| RAM | 16 DDR5 GB |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | AMD Radeon 680M |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX Type-Cx2 USB 2.0 USB 3.0 HDMI LAN |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Athmos |
| Operating system | Dos |
| Warranty | 12 month |