Lenovo LOQ 15IRX10 (83JE00RNRK)..
Intel Core i7-14700HX ( Հոսքեր՝ 28 , 5․5 ԳԳց )/15.6 in/1920x1080 FullHD /16 DDR5 GB/512 GB/Nvidia GeForce RTX5060 8GB
524 000 ֏
575 000 ֏
Price 565 920 ֏
Monthly 21 379 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Gray |
|---|---|
| Processor | Intel Core i7-14700HX ( Հոսքեր՝ 28 , 5․5 ԳԳց ) |
| Screen | 15.6 in |
| Screen resolution | 1920x1080 FullHD |
| RAM | 16 DDR5 GB |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | GeForce RTX5060 8GB |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX Type-C USB 3.0 LAN HDMI |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Athmos |
| Operating system | Dos |
| Warranty | 12 month |