HP Victus 15-fb3093dx.
Ryzen 7 7455HS ( Threads 16 , 4.5 GHz )/15.6 in/1920x1080 FullHD/16 DDR5 GB/512 GB/GeForce RTX 4050 6 GB
365 000 ֏
399 000 ֏
Price 394 200 ֏
Monthly 14 892 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Black |
|---|---|
| Processor | Ryzen 7 7455HS ( հոսքեր՝ 16 , 4.5 ԳԳց ) |
| Screen | 15.6 in |
| Screen resolution | 1920x1080 FullHD |
| RAM | 16 DDR5 GB |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | NVIDIA GeForce RTX 4050 6 GB |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX MicroSD Type-C USB 2.0 USB 3.0 LAN HDMI |
| Camera | 720HD |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | DTS Sound |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |