.Gigabyte AERO X16 1VH93USC64AH 16
Ryzen AI 7 350 ( Հոսքեր՝ 16 , 5 ԳԳց )/16 in/2560x1600 WQXGA /32 DDR5 GB/1 TB/Nvidia GeForce RTX5060 8GB
709 000 ֏
770 000 ֏
Price 765 720 ֏
Monthly 28 927 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Black |
|---|---|
| Processor | Ryzen AI 7 350 ( Հոսքեր՝ 16 , 5 ԳԳց ) |
| Screen | 16 in |
| Screen resolution | 2560x1600 WQXGA |
| RAM | 32 DDR5 GB |
| SSD storage | 1 TB |
| Graphics card | GeForce RTX5060 8GB |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX Type-C USB 2.0 USB 3.0 LAN HDMI |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |