Asus ROG Zephyrus GU605CW-XS98 OLED
Core Ultra 9 285H ( Հոսքեր՝ 16 , 5․4 ԳԳց )/16 in/2560x1600 WQXGA /64 DDR5 GB/2 TB/Nvidia GeForce RTX5080 16GB
1 450 000 ֏
1 550 000 ֏
Price 1 566 000 ֏
Monthly 59 160 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | White |
|---|---|
| Processor | Core Ultra 9 285H ( Հոսքեր՝ 16 , 5․4 ԳԳց ) |
| Screen | 16 in |
| Screen resolution | 2560x1600 WQXGA |
| RAM | 64 DDR5 GB |
| SSD storage | 2 TB |
| Graphics card | GeForce RTX5080 16GB |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX MicroSD Type-Cx2 USB 3.0 HDMI |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Warranty | 12 month |