Lenovo ThinkBook 16 G7 IML (21MS005KRU)
Core Ultra 5 125U (Threads 14 , 4.3 GHz)/16 in/1920x1200 FHD+ /16 DDR5 GB/512 GB/Intel Iris Plus Graphics
355 000 ֏
390 000 ֏
Price 383 400 ֏
Monthly 14 484 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Gray |
|---|---|
| Processor | Core Ultra 5 125U ( հոսքեր՝ 14 , 4.3 ԳԳց ) |
| Screen | 16 in |
| Screen resolution | 1920x1200 FHD+ |
| RAM | 16 DDR5 GB |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | Intel Iris Plus Graphics |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX HDMI LAN MicroSD Type-C USB 2.0 USB 3.0 |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Athmos |
| Operating system | Dos |
| Warranty | 12 month |