Asus ROG Strix G16 G614FM-WS94
AMD Ryzen 9 9955HX (Հոաքեր՝ 32, 5,4 ԳԳց)/16 In/1920x1280 WUXGA+/32 DDR5 GB/1 TB/GeForce RTX5060 8GB
776 000 ֏
850 000 ֏
Price 838 080 ֏
Monthly 31 661 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Gray |
|---|---|
| Processor | AMD Ryzen 9 9955HX (Հոաքեր՝ 32, 5,4 ԳԳց) |
| Screen | 16 in |
| Screen resolution | 1920x1280 WUXGA+ |
| RAM | 32 DDR5 GB |
| SSD storage | 1 TB |
| Graphics card | NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX HDMI LAN Type-C USB 2.0 USB 3.0 |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Athmos |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Warranty | 12 month |