Lenovo ThinkPad T14s Gen 6 (21R1002TUS)
Core Ultra 7 255U ( Հոսքեր՝ 14 , 5.2 ԳԳց )/14 In/1920x1200 FHD+ /16 GB DDR5/512 GB/Intel Graphics
650 000 ֏
715 000 ֏
Price 702 000 ֏
Monthly 26 520 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Black |
|---|---|
| Processor | Core Ultra 7 255U ( Հոսքեր՝ 14 , 5.2 ԳԳց ) |
| Screen | 14 in |
| Screen resolution | 1920x1200 FHD+ |
| RAM | 16 GB DDR5 |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | Intel Graphics |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX HDMI LAN Type-Cx2 USB 3.0 |
| Camera | 5MP |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Athmos |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Warranty | 12 month |