Lenovo LOQ 15ARP9.
Ryzen 5 7235HS ( հոսքեր՝ 8 , 4.2 ԳԳց )/15.6 in/1920x1080 FullHD /16 DDR5 GB/512 GB/Geforce RTX4050 6GB
323 000 ֏
355 000 ֏
Price 348 840 ֏
Monthly 13 178 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Gray |
|---|---|
| Processor | Ryzen 5 7235HS ( հոսքեր՝ 8 , 4.2 ԳԳց ) |
| Screen | 15.6 in |
| Screen resolution | 1920x1080 FullHD |
| RAM | 16 DDR5 GB |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | Geforce RTX4050 6GB |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX HDMI LAN MicroSD Type-C USB 2.0 USB 3.0 |
| Camera | 720HD |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Athmos |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |