Asus ROG Strix G18 G815LP-XS97
Core Ultra 9 275HX (Threads 24 , 5․4 GHz)/18 in/2560x1600 WQXGA /32 DDR5 GB/2 TB/NVIDIA GeForce RTX 5070 8GB
1 089 000 ֏
1 170 000 ֏
Price 1 176 120 ֏
Monthly 44 431 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Gray |
|---|---|
| Processor | Core Ultra 9 275HX (Հոսքեր՝ 24 , 5․4 ԳԳց) |
| Screen | 18 in |
| Screen resolution | 2560x1600 WQXGA |
| RAM | 32 DDR5 GB |
| SSD storage | 2 TB |
| Graphics card | NVIDIA GeForce RTX 5070 8GB GDDR7 |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX Type-Cx2 USB 2.0 USB 3.0 LAN HDMI |
| Camera | 1080P |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Warranty | 12 month |