Lenovo LOQ 15IRX10 (83JE002LUS)
Core i7 13650HX ( Հոսքեր՝ 20 , 4.9 ԳԳց )/15,6 In/1920x1080 FullHD/16 GB DDR5/512 GB/Nvidia GeForce RTX5060 8Gb
557 000 ֏
610 000 ֏
Price 601 560 ֏
Monthly 22 726 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Gray |
|---|---|
| Processor | Core i7 13650HX ( Հոսքեր՝ 20 , 4.9 ԳԳց ) |
| Screen | 15.6 in |
| Screen resolution | 1920x1080 FullHD |
| RAM | 16 GB DDR5 |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | GeForce RTX5060 8Gb |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX HDMI LAN Type-C USB 2.0 USB 3.0 |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Athmos |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |