Lenovo IdeaPad Pro 5 16AHP9 (83D50003US)
AMD Ryzen 5 8645HS ( Threads 12 , 5.0 GHz )/16 in/2240x1400 2K /16 DDR5 GB/512 GB/NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB
400 000 ֏
440 000 ֏
Price 432 000 ֏
Monthly 16 320 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Gray |
|---|---|
| Processor | AMD Ryzen 5 8645HS ( հոսքեր՝ 12 , 5.0 ԳԳց ) |
| Screen | 16 in |
| Screen resolution | 2240x1400 2K |
| RAM | 16 DDR5 GB |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 6GB |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX MicroSD Type-Cx2 USB 2.0 USB 3.0 HDMI |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Athmos |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |