HP Victus 15-fa2013dx (B95WHUA).
Core i5 13420H (Threads 12 , 4.6 GHz)/15.6 in/1920x1080 FullHD /8 GB/512 GB/GeForce RTX 3050 6GB
315 000 ֏
345 000 ֏
Price 340 200 ֏
Monthly 12 852 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Black |
|---|---|
| Processor | Core i5 13420H ( հոսքեր՝ 12 , 4.6 ԳԳց ) |
| Screen | 15.6 in |
| Screen resolution | 1920x1080 FullHD |
| RAM | 8 GB |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | GeForce RTX 3050 6GB |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX HDMI LAN MicroSD Type-C USB 3.0 |
| Camera | 720HD |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Built in Audio |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |