HP OMEN MAX 16-ak0047nr (B96S7UA)
AMD Ryzen AI 7 350 (Հոսքեր՝ 16 , 5 ԳԳց)/16 in/2560x1600 WQXGA /16 DDR5 GB/1 TB/NVIDIA GeForce RTX 5070 8 GB
780 000 ֏
858 000 ֏
Price 842 400 ֏
Monthly 31 824 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Black |
|---|---|
| Processor | AMD Ryzen AI 7 350 (Հոսքեր՝ 16 , 5 ԳԳց) |
| Screen | 16 in |
| Screen resolution | 2560x1600 WQXGA |
| RAM | 16 DDR5 GB |
| SSD storage | 1 TB |
| Graphics card | NVIDIA GeForce RTX 5070 8 GB |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX HDMI LAN Type-C USB 2.0 USB 3.0 |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | DTS:X Ultra |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |