MSI Vector 16 A2XWHG-061US/32
Core Ultra 7-255HX ( Հոսքեր՝ 20 , 5․2 ԳԳց )/16 In/1920x1200 FHD+/32 DDR5 GB/1 TB/GeForce RTX 5070Ti 12GB
870 000 ֏
950 000 ֏
Price 939 600 ֏
Monthly 35 496 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Black |
|---|---|
| Processor | Core Ultra 7-255HX ( Հոսքեր՝ 20 , 5․2 ԳԳց ) |
| Screen | 16 in |
| Screen resolution | 1920x1200 FHD+ |
| RAM | 32 DDR5 GB |
| SSD storage | 1 TB |
| Graphics card | NVIDIA GeForce RTX 5070Ti 12GB |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX HDMI LAN MicroSD Type-Cx2 USB 3.0 |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Nahimic Audio |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |