Lenovo Yoga 7 2-in-1 16AHP9 (83DM0006US).
Ryzen 7 8840HS ( Հոսքեր՝ 16 , 5.1 ԳԳց )/16 in/1920x1200 FHD+ /16 DDR5 GB/512 GB/AMD Radeon 780M
311 000 ֏
341 000 ֏
Price 335 880 ֏
Monthly 12 689 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Gray |
|---|---|
| Processor | Ryzen 7 8840HS ( Հոսքեր՝ 16 , 5.1 ԳԳց ) |
| Screen | 16 in |
| Screen resolution | 1920x1200 FHD+ |
| RAM | 16 DDR5 GB |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | AMD Radeon 780M |
| Touch screen | Yes |
| Rotating screen | Yes |
| Login/Logout | AUX MicroSD Type-Cx2 USB 3.0 HDMI |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |