Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 13 Aura Edition (21NS0013US)
Core Ultra 7 258V ( Հոսքեր՝ 8 , 4.8 ԳԳց )/14 In/1920x1200 FHD+ /32 GB DDR5/2 TB/Intel Graphics
947 000 ֏
1 041 000 ֏
Price 1 022 760 ֏
Monthly 38 638 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Black |
|---|---|
| Processor | Core Ultra 7 258V ( Հոսքեր՝ 8 , 4.8 ԳԳց ) |
| Screen | 14 in |
| Screen resolution | 1920x1200 FHD+ |
| RAM | 32 GB DDR5 |
| SSD storage | 2 TB |
| Graphics card | Intel Graphics |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX HDMI LAN Type-Cx2 USB 3.0 |
| Camera | 5MP |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Athmos |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Warranty | 12 month |