Lenovo ThinkPad T14s Gen 6 (21R1002VUS)
Core Ultra 5 225U ( Հոսքեր՝ 14 , 4.8 ԳԳց )/14 In/1920x1200 FHD+/16 GB DDR5 /512 GB/Intel Graphics
445 000 ֏
489 000 ֏
Price 480 600 ֏
Monthly 18 156 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Black |
|---|---|
| Processor | Core Ultra 5 225U ( Հոսքեր՝ 14 , 4.8 ԳԳց ) |
| Screen | 14 in |
| Screen resolution | 1920x1200 FHD+ |
| RAM | 16 GB DDR5 |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | Intel Graphics |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX HDMI LAN Type-Cx2 USB 3.0 |
| Camera | 5MP |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Athmos |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Warranty | 12 month |