Lenovo ThinkPad E16 Gen 3 (21SR0033US)
Core Ultra 7 255H ( Հոսքեր՝ 16, 5․1 ԳԳց )/16 in/1920x1200 FHD+ /16 DDR5 GB/512 GB/Intel Arc 140T
490 000 ֏
535 000 ֏
Price 529 200 ֏
Monthly 19 992 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Black |
|---|---|
| Processor | Core Ultra 7 255H ( Հոսքեր՝ 16, 5․1 ԳԳց ) |
| Screen | 16 in |
| Screen resolution | 1920x1200 FHD+ |
| RAM | 16 DDR5 GB |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | Intel Arc 140T |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX Type-C USB 3.0 LAN HDMI |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Warranty | 12 month |