Lenovo ThinkBook 14 G7 IML (21MR0050RU)
Core Ultra 7 155H (Threads 22 , 4.8 GHz)/14 in/1920x1200 FHD+ /16 DDR5 GB/512 GB/Intel Arc Graphics
380 000 ֏
420 000 ֏
Price 410 400 ֏
Monthly 15 504 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Gray |
|---|---|
| Processor | Core Ultra 7 155H ( հոսքեր՝ 22 , 4.8 ԳԳց ) |
| Screen | 14 in |
| Screen resolution | 1920x1200 FHD+ |
| RAM | 16 DDR5 GB |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | Intel Arc Graphics |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX MicroSD Type-C USB 2.0 USB 3.0 LAN HDMI |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Athmos |
| Operating system | Dos |
| Warranty | 12 month |