Lenovo LOQ 15IAX9E (83LK00C9US)
Core i5 12450HX ( Հոսքեր՝ 12 , 4.4 ԳԳց )/15,6 In/1920x1080 FullHD/8 GB DDR5/512 GB/GeForce RTX4050 6Gb
358 000 ֏
393 000 ֏
Price 386 640 ֏
Monthly 14 606 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Gray |
|---|---|
| Processor | Core i5 12450HX ( Հոսքեր՝ 12 , 4.4 ԳԳց ) |
| Screen | 15.6 in |
| Screen resolution | 1920x1080 FullHD |
| RAM | 8 GB DDR5 |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | GeForce RTX4050 6Gb |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX HDMI LAN Type-C USB 2.0 USB 3.0 |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Athmos |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |