Lenovo IP Gaming 3 16IAH7 (82SA00CWRK)
Core i5 12450H ( Threads 12 , 4.4 GHz )/15.6 in/1920x1200 FHD+ /16 GB/512 GB/GeForce RTX3050Ti 4Gb
380 000 ֏
420 000 ֏
Price 410 400 ֏
Monthly 15 504 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Processor | Core i5 12450H ( հոսքեր՝ 12 , 4.4 ԳԳց ) |
|---|---|
| Screen | 15.6 in |
| Screen resolution | 1920x1200 FHD+ |
| RAM | 16 GB |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | GeForce RTX3050Ti 4Gb |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX Type-C USB 2.0 USB 3.0 LAN HDMI |
| Camera | 2 MP |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Athmos |
| Operating system | Dos |
| Warranty | 12 month |