HP Victus 16-s1023dx (A1SV3UA)
AMD Ryzen 7 8845HS ( Threads 16 , 5․1 GHz )/16 in/1920x1080 FullHD /16 DDR5 GB/512 GB/NVIDIA GeForce RTX 4070 8GB
581 000 ֏
630 000 ֏
Price 627 480 ֏
Monthly 23 705 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Black |
|---|---|
| Processor | AMD Ryzen 7 8845HS (Հոսքեր՝ 16 , 5․1 ԳԳց ) |
| Screen | 16 in |
| Screen resolution | 1920x1080 FullHD |
| RAM | 16 DDR5 GB |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | NVIDIA GeForce RTX 4070 8GB |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX Type-C USB 3.0 LAN HDMI |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | HyperX |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |