HP Victus 15-fa2787nr (BM7B7UA).
Core i7 13620H ( Threads 16 , 4.9 GHz )/15.6 in/1920x1080 FullHD /16 GB/512 GB/GeForce RTX5060 8Gb
530 000 ֏
592 000 ֏
Price 572 400 ֏
Monthly 21 624 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Black |
|---|---|
| Processor | Core i7 13620H ( հոսքեր՝ 16 , 4.9 ԳԳց ) |
| Screen | 15.6 in |
| Screen resolution | 1920x1080 FullHD |
| RAM | 16 GB |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | GeForce RTX5060 8Gb |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX HDMI LAN MicroSD Type-C USB 2.0 USB 3.0 |
| Camera | 720HD |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Bang & Olufsen |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |