HP OmniBook X 16-aw0033dx Touch OLED.
Core Ultra 7-255H ( Հոսքեր՝ 16 , 5․1 ԳԳց )/16 in/1920x1200 FHD+ /32 DDR5 GB/2 TB/Nvidia GeForce RTX4050 6GB
587 000 ֏
649 000 ֏
Price 633 960 ֏
Monthly 23 950 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Gray |
|---|---|
| Processor | Core Ultra 7-255H ( Հոսքեր՝ 16 , 5․1 ԳԳց ) |
| Screen | 16 in |
| Screen resolution | 1920x1200 FHD+ |
| RAM | 32 DDR5 GB |
| SSD storage | 2 TB |
| Graphics card | GeForce RTX4050 6GB |
| Touch screen | Yes |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX Type-Cx2 USB 3.0 HDMI |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | DTS:X Ultra |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |