HP Omen Slim 16.
Core Ultra 9 285H ( Հոսքեր՝ 16 , 5․4 ԳԳց )/16 In/2560x1600 QHD/32 DDR5 GB/1 TB/Nvidia GeForce RTX5070 8GB
728 000 ֏
800 000 ֏
Price 786 240 ֏
Monthly 29 702 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Black |
|---|---|
| Processor | Core Ultra 9 285H ( Հոսքեր՝ 16 , 5․4 ԳԳց ) |
| Screen | 16 in |
| Screen resolution | 2560x1600 QHD |
| RAM | 32 DDR5 GB |
| SSD storage | 1 TB |
| Graphics card | GeForce RTX5070 8GB |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX HDMI LAN Type-C USB 3.0 |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | DTS:X Ultra |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |