HP Omen 16-ap0053dx.
Ryzen 9 8940HX ( Հոսքեր՝ 32 , 5.3 ԳԳց )/16.1 in/1920x1200 FHD+ /32 DDR5 GB/1 TB/NVIDIA GeForce RTX5060 8GB
587 000 ֏
645 000 ֏
Price 633 960 ֏
Monthly 23 950 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Black |
|---|---|
| Processor | AMD Ryzen 9 8940HX ( Հոսքեր՝ 32 , 5.3 ԳԳց ) |
| Screen | 16.1 in |
| Screen resolution | 1920x1200 FHD+ |
| RAM | 32 DDR5 GB |
| SSD storage | 1 TB |
| Graphics card | NVIDIA GeForce RTX5060 8GB |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX Type-Cx2 USB 3.0 LAN HDMI |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | DTS:X Ultra |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |