HP Omen 16-am0073dx (BZ4A3UA)
Core Ultra 7 255H ( Threads 16 , 5․1 GHz )/16 in/1920x1200 FHD+ /16 DDR5 GB/1 TB/GeForce RTX5060 8GB
609 000 ֏
666 000 ֏
Price 657 720 ֏
Monthly 24 847 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Black |
|---|---|
| Processor | Core Ultra 7 255H ( Հոսքեր՝ 16 , 5․1 ԳԳց ) |
| Screen | 16 in |
| Screen resolution | 1920x1200 FHD+ |
| RAM | 16 DDR5 GB |
| SSD storage | 1 TB |
| Graphics card | GeForce RTX5060 8GB |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX HDMI LAN Type-C USB 3.0 |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | DTS:X® Ultra |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |