HP 15-fd1072cl Touch.
Core Ultra 7-155H ( Հոսքեր՝ 22 , 4․8 ԳԳց )/15.6 In/1920x1080 FullHD/16 DDR5 GB/512 GB/Intel Arc Graphics
309 000 ֏
340 000 ֏
Price 333 720 ֏
Monthly 12 607 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Silver |
|---|---|
| Processor | Core Ultra 7-155H ( Հոսքեր՝ 22 , 4․8 ԳԳց ) |
| Screen | 15.6 in |
| Screen resolution | 1920x1080 FullHD |
| RAM | 16 DDR5 GB |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | Intel Arc Graphics |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX HDMI Type-C USB 3.0 |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | DTS Audio |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |