HP 15-fd0531nia (B82HWEA/8)
Core i3 1315U ( Threads 8 , 4.5 GHz )/15.6 in/1920x1080 FullHD /8 GB/256 GB/Intel UHD Graphics
204 000 ֏
224 000 ֏
Price 220 320 ֏
Monthly 8 323 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Silver |
|---|---|
| Processor | Core i3 1315U ( հոսքեր՝ 8 , 4.5 ԳԳց ) |
| Screen | 15.6 in |
| Screen resolution | 1920x1080 FullHD |
| RAM | 8 GB |
| SSD storage | 256 GB |
| Graphics card | Intel UHD Graphics |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX HDMI Type-C USB 2.0 USB 3.0 |
| Camera | 720p |
| Backlit keyboard | No |
| Audio system | DTS Sound |
| Operating system | Dos |
| Warranty | 12 month |