HP 15-fd0127dx (B4HN8UA) Touch
Core 7 150U ( Հոսքեր՝ 12 , 5.4 ԳԳց )/15.6 in/1920x1080 FullHD /16 DDR5 GB/512 GB/Intel Graphics
308 000 ֏
338 000 ֏
Price 332 640 ֏
Monthly 12 566 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Silver |
|---|---|
| Processor | Core 7 150U ( Հոսքեր՝ 12 , 5.4 ԳԳց ) |
| Screen | 15.6 in |
| Screen resolution | 1920x1080 FullHD |
| RAM | 16 DDR5 GB |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | Intel Graphics |
| Touch screen | Yes |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX Type-C USB 3.0 HDMI |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | No |
| Audio system | DTS Sound |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |