Asus TUF Gaming F16 FX608JHR-DS74
Intel Core i7-14650HX ( Threads 24 , 5․2 GHz)/16 in/1920x1200 FHD+ /16 DDR5 GB/1 TB/NVIDIA GeForce RTX 5050 8GB
580 000 ֏
633 000 ֏
Price 626 400 ֏
Monthly 23 664 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Black |
|---|---|
| Processor | Intel Core i7-14650HX ( Հոսքեր՝ 24 , 5․2 ԳԳց ) |
| Screen | 16 in |
| Screen resolution | 1920x1200 FHD+ |
| RAM | 16 DDR5 GB |
| SSD storage | 1 TB |
| Graphics card | NVIDIA GeForce RTX 5050 8GB |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX Type-Cx2 USB 3.0 LAN HDMI |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |