Asus TUF Gaming A16 FA607NUG-WH73
Ryzen 7 7445HS ( Հոսքեր՝ 16 , 3.7 ԳԳց )/16 In/1920x1200 FHD+/16 GB DDR5/512 GB/Nvidia GeForce RTX4050 6Gb
371 000 ֏
407 000 ֏
Price 400 680 ֏
Monthly 15 137 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Black |
|---|---|
| Processor | Ryzen 7 7445HS ( Հոսքեր՝ 16 , 3.7 ԳԳց ) |
| Screen | 16 in |
| Screen resolution | 1920x1200 FHD+ |
| RAM | 16 GB DDR5 |
| SSD storage | 512 GB |
| Graphics card | GeForce RTX4050 6Gb |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX HDMI LAN Type-C USB 3.0 |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Sonic Master |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |