Asus ROG Strix G614FR-ES96․
Ryzen 9 9955HX ( Հոսքեր՝ 32 , 5․4 ԳԳց )/16 in/2560x1600 QHD /32 DDR5 GB/1 TB/Nvidia GeForce RTX5070 Ti 12GB
889 000 ֏
977 000 ֏
Price 960 120 ֏
Monthly 36 271 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Gray |
|---|---|
| Processor | Ryzen 9 9955HX ( Հոսքեր՝ 32 , 5․4 ԳԳց ) |
| Screen | 16 in |
| Screen resolution | 2560x1600 QHD |
| RAM | 32 DDR5 GB |
| SSD storage | 1 TB |
| Graphics card | GeForce RTX5070 Ti 12GB |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX Type-Cx2 USB 3.0 LAN HDMI |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |