Asus ROG Strix G16 G615JH-RV089
Core i5 13450HX ( Հոսքեր՝ 16 , 4.6 ԳԳց )/16 In/1920x1200 FHD+/32 GB DDR5/1 TB/GeForce RTX5050 8Gb
609 000 ֏
669 000 ֏
Price 657 720 ֏
Monthly 24 847 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Black |
|---|---|
| Processor | Core i5 13450HX ( Հոսքեր՝ 16 , 4.6 ԳԳց ) |
| Screen | 16 in |
| Screen resolution | 1920x1200 FHD+ |
| RAM | 32 GB DDR5 |
| SSD storage | 1 TB |
| Graphics card | GeForce RTX5050 8Gb |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX HDMI LAN Type-Cx2 USB 2.0 USB 3.0 |
| Camera | 1080p |
| Backlit keyboard | Yes |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Operating system | Dos |
| Warranty | 12 month |
| Brands | Asus |
| Weight | 2,50 kg |
| Screen type | IPS |