Acer Aspire 3 A315-59-359Q
Core i3 1215U ( Հոսքեր՝ 8 , 4.4 ԳԳց )/15,6 In/1920x1080 FullHD/16 GB DDR4/256 GB/Intel Graphics
199 000 ֏
218 000 ֏
Price 214 920 ֏
Monthly 8 119 ֏
Term 36 Month
Add to Wishlist
| Color | Silver |
|---|---|
| Processor | Core i3 1215U ( Հոսքեր՝ 8 , 4.4 ԳԳց ) |
| Screen | 15.6 in |
| Screen resolution | 1920x1080 FullHD |
| RAM | 16 GB DDR4 |
| SSD storage | 256 GB |
| Graphics card | Intel Iris Plus Graphics |
| Touch screen | No |
| Rotating screen | No |
| Login/Logout | AUX HDMI MicroSD Type-C USB 3.0 |
| Camera | 720HD |
| Backlit keyboard | No |
| Audio system | Dolby Athmos |
| Operating system | Windows 11 |
| Warranty | 12 month |